Прапор України

ВГО «Фортеця» дякує Кропивницькому міському голові та депутатам Кропивницької міської ради за підтримку підприємців!

Кропивницька Міська Рада

25 листопада 2021 року Кропивницька міська рада прийняла рішення «Про направлення звернення до Верховної Ради України та Президента України щодо відтермінування введення в дію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для платників єдиного податку».

24-25 листопада 2021р Лісовий Ігор Анатолійович, Перший заступник Голови Громадської ради при Кіровоградській облдержадміністрації, Голова Кіровоградського обласного осередку Всеукраїнського об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ», член робочої групи при Кіровоградській ОДА для напрацювання пропозицій щодо вирішення проблемних питань діяльності малого та мікробізнесу, член робочої групи Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України, звернувся до депутатів Кропивницької міської ради з пропозицією винести на розгляд чергової сесії Кропивницької міської ради проєкт рішення «Про направлення звернення до Верховної Ради України та Президента України щодо відтермінування введення в дію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для платників єдиного податку», підготовлений ВГО «ФОРТЕЦЯ».

Розгляд даного проєкту рішення на черговій сесії Кропивницької міської ради ініціював депутат Кропивницької міської ради, заступник голови постійної комісії міської ради з питань бюджету та податкової політики, Цертій Олександр Миколайович. Проєкт рішення було підтримано більшістю депутатів Кропивницької міської ради.

Кіровоградський обласний осередок Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця», підприємці та громадські об’єднання підприємців та мікробізнесу нашого регіону вдячні Кропивницькому міському голові Райковичу Андрію Павловичу та депутатам Кропивницької міської ради за підтримку малого бізнесу!

Надаємо текст звернення:

Рішення
Кропивницької міської ради
від 25 листопада 2021р.

ЗВЕРНЕННЯ
до Верховної Ради України та Президента України щодо відтермінування введення в дію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для платників єдиного податку

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» №129-ІХ від 20.09.2019 року передбачено введення з 01 січня 2022 року реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для більшості платників єдиного податку. Цей закон викликав численні протести підприємців на вулицях Києва та інших міст України, тому що знищує конкурентність роботи малого бізнесу та призведе до ліквідації сотень тисяч робочих місць в ньому.

Для вирішення кризової ситуації на напрацювання необхідного рішення Указом Президента України Володимира Зеленського від 22 грудня 2020 року №582/2020 було утворено Раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України.

Створення Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України дало надію підприємцям на те, що будуть знайдені шляхи вирішення гострих проблемних питань малого підприємництва та створені умови для економічного розвитку держави.

Радою з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України був розроблений законопроєкт, узгоджений представниками Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, що врегульовує застосування касових апаратів (РРО) з тим, щоб малий бізнес продовжував працювати, а спрощена система не використовувалась для оптимізації сплати податків великим бізнесом.

Всупереч рішенню Ради, цей проєкт не зареєстровано в Парламенті та не опрацьовано.

Але малий бізнес зберегти в Україні необхідно!

Тому ми, депутати Кропивницької міської ради, враховуючи обмаль часу, який залишився до кінця року, просимо відтермінувати фіскалізацію єдиного податку шляхом продовження дії пункту 61 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Ми впевнені, що таке відтермінування слугуватиме зростанню довіри між владою та суспільством, тоді як затягування цього процесу буде сприяти лише загостренню суспільної напруги та підсиленню протестних настроїв серед представників малого та мікробізнесу.