Мы в будни ровно с девяти С часом обеда и до шести Приятный голос в телефоне И в Бэсте на рекламном фоне Расскажет с лаской о бетоне Аптеках, банях и картоне О бизнесе, IT услугах О SEO, ЕЦП, M.E.Doc Что б 1С осилить смог Об авто мойках и стоянках Завод, контора, куча банков Про СТО и про рекламу Про фермеров, как красить маму? Про рестораны, клубы, бары Где номер взять службы охраны Как посетить все в мире страны Про мебель, двери и диваны Бассейны, спа и стадионы Как остеклить в доме балконы Про отопление и трубы И про компьютерные клубы Про козырьки, навесы, тенты Кого назначить в президенты Про бодибилдинг, спорт, больницы Где платье вышить мастерицы? Про парки РЭУ, ЖЭК, базар Где в городе большой вокзал И как уехать за границу И пахнуть чем и чем побриться Про школы, детские сады Что нет воды, где нет воды? Про институты и лицеи И висцеральный массаж шеи Про жалюзи и ламбрекены Где продаются манекены Про стрижки йорков, корм пурина И где в продаже есть картина, Про украшения и часы Про супермаркет колбасы Про вентиляцию, отливы Про все на свете профнастилы Про сувениры и подарки Про шарики, банкеты, пьянки И про ремонтные работы И про товары для охоты Про натяжные потолки, Про штукатурку и носки На хуторе где родники Мы подадим вам две руки Где взять такси, а где страховку Чем долететь на Балашовку Нотариус, ветврач, юрист И где артист - не аферист И о салонах красоты Как в волосы в вязать цветы Прически, стрижки и показы И про вечерние проказы Секс-шоп или интим-салон В такси шансон, весь эталон И где купить и что купить Построить и озеленить И цены лучше в интернете Искать не нужно их в газете И это лишь верхушка счастья Наш каталог, без сладострастия Все четко, чинно и по делу Нам ваш успех, все ж ближе к телу И вот уж лучший БЭСТ – для вас Готовите ВЫ свой заказ Идете быстро на Студенческий С оплатой и статей не политической! Внесем вас мигом в нашу базу Вы станете известным СРАЗУ!
За ініціативи Кіровоградської обласної громадської організації об’єднання болгар «Нашите Хора» та підтримки Громадської ради при Кіровоградській облдержадміністрації в лютому 2013 року в приміщенні кінотеатру "Зоряний" відбулась прем’єра документального фільму «Заповіт Кубрата».
На факультеті філології та журналістики КДПУ ім. Володимира Винниченка відбулася зустріч представників організації об’єднання болгар «Нашитє Хора» зі студентами-видавцями факультету філології та журналістики.
Зустріч почалася з перегляду документального фільму «Заповіт Кубрата», що розповідає про маловідомі сторінки історії Болгарії. Автор ідеї фільму – Сергій Петков, український правознавець, доктор юридичних наук, професор, лауреат Державної премії України.
Ім’я царя Кубрата користується величезною повагою серед болгар, адже створена ним Велика Болгарія (так її називали у Візантії) зі столицею Фанагорією займала у VII столітті частину нинішньої України (у тому числі і Кримський півострів), Росії, Північного Кавказу і була першим державним утворенням на цій території, що перебувало у союзних відношеннях з Візантією і фактично другим після неї за могутністю і впливом у Європі. За майже 30 років свого правління Кубрат об’єднав розділені болгарські племена і встановив мир на своїх землях.
Існує легенда про те, що перед смертю Кубрат зібрав усіх своїх синів, дав спис старшому з них і попросив зламати його. Син зробив це з легкістю. І тоді Кубрат дав йому оберемок списів, зламати який не вдалося нікому. Хан Кубрат наказав синам бути дружними після його смерті, бо якщо роз’єднаються, їх зламають так само легко, як один-єдиний спис. На жаль, під натиском Хазарського каганату Велика Болгарія розпалася, а сини Кубрата, не виконавши батьків заповіт про збереження єдності, розійшлися у різні сторони і створили свої держави. Дві з них – Болгарія на Волзі і нинішня Болгарія на Балканах. Нащадками Кубрата вважають себе багато народів, у тому числі й балкарці, чуваші, росіяни.
Не зважаючи на те, що у підручниках з історії України немає жодних згадок про державу Кубрата, його спадкоємцями по праву можуть вважатися й українці, а одним із факторів дружби між двома країнами, на думку вчених, є спільне історичне минуле наших народів. Цікаво, що серед артефактів скарбу, що був знайдений на місці поховання Кубрата у с. Мала Перещепина Полтавської області 100 років тому, є підвіска для військового поясу з родовим знаком Кубрата, ідентичним тризубцю, що був використаний у гербах київських князів і нині є Гербом України.
Після фільму, що викликав жваве обговорення, перед студентами і викладачами виступив голова кіровоградської організації об’єднання болгар «Нашитє Хора» Сергій Осадчий та президент об’єднання болгар, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізики та методики її викладання Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка Степан Величко. Вони розповіли про історію створення фільму, про історичні віхи розвитку українсько-болгарських взаємовідносин, а також про болгар, що нині проживають на території Кіровоградщини.