Логотип центр розвитку національних культур Єдина родина
Центр розвитку національних культур
«Єдина родина»
вулиця Михайлівська, 53, м. Кропивницький
+380504598899; +380501725751
orgcenteruf@gmail.com
Прапор УкраїниПрапор БолгаріїПрапор НімеччиниПрапор Польщі

Діяльність Центру розвитку національних культур "Єдина родина" об’єднала представників різних національностей, що проживають на території Кіровоградської області, дозволила активізувати діяльність громадських організацій нацменшин, стала консолідуючим осередком для національно-культурних товариств Кіровоградщини. Разом з тим, створення Центру покращило взаємодію органів державної влади з національними спільнотами області. Значно спростило порядок організації проведення спільних заходів.

За рік роботи в Центрі розвитку національних культур "Єдина родина" започатковано та проведено низку традиційних свят різних народів. Свято Масляної, відзначення Міжнародного Дня ромів, вірменське свято Вардавар відбулися за участі представників усіх національно-культурних товариств та громадськості міста. До проведення захоів долучились студенти Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг та молодь обласної організації "Let’s do it Ukraine".

Протягом року громадські організації національних меншин долучались до акцій збереження навколишнього середовища, всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля", було закладено зелену алею «Дружби народів» на центральній набережній міста.

У квітні, за сприяння Кіровоградського обласного ЦДЮТ та управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської облдержадміністрації, представниками національних діаспор було організовано зустріч з молоддю у рамках проведення XXII Всеукраїнського фестивалю до Дня Землі. Участь у заході взяла молодь з різних регіонів України, усіх районів Кіровоградської області, м. Кропивницького. Обговорено питання дотримання сімейних традицій, культури, звичаїв представників різних національностей, життєвих цінностей та шляхи розвитку активної особистості.

Члени нашої організації є соорганізаторами та учасниками Міжнародних виставок та Всеукраїнських фестивалів.

Традиційними стали зустрічі керівників національних спільнот, під час яких обговорюються питання життєдіяльності національних меншини в області, проблеми та шляхи їх можливого вирішення. Представниками національних спільнот області систематично організовуються тематичні дискусійні клуби, музично-літературні вечори, де вони мають можливість презентувати мову національних товариств, культуру та звичаї.

За час роботи члени Центру «Єдина родина» розпочали роботу у проектній діяльності. Так, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, DVV Internatioal, Всеукраїнськоїх організації «Інтеграція та розвиток», на базі Центру реалізовується проект «Formation+» - рівний доступ до освіти протягом життя людей «третього віку». Люди різного віку та різної національності мають можливість безкоштовно відвідувати освітньо-культурні клуби, гурток комп’ютерної грамотності, психологічний клуб, творчі майстерні.

Наша робота за 2017 рік оцінена і ми отримали почесний знак «Найкраща громадська ініціатива».

В Центрі «Єдина родина» реалізовується проект «Сторінками «Живої історії», за підтримки Всеукраїнської організації «Інша освіта». Проект має на меті розповісти про представників різних національних діаспор, які своєю самовідданою працею розвивали Кіровоградщину.

Ми запрошуємо представників національних діаспор з різних регіонів нашої країни долучатись до нашої діяльності, до організації та проведені національних культурно-мистецьких акцій, конференцій, фестивалів, відзначення пам’ятних важливих дат.

Партнери програми Послуги БЕСТ-Маркетинга Управління комунікацій з громадськістю Кіроовградської ОДА Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіроовградської ОДА Кіровоградський обласний ЦДЮТ Кіровоградський обласний художній музей Корпус миру США в Україні Молодіжне громадське обєднання центр