Логотип центр розвитку національних культур Єдина родина
Центр розвитку національних культур
«Єдина родина»
вулиця Михайлівська, 53, м. Кропивницький
+380504598899; +380501725751
orgcenteruf@gmail.com
Прапор УкраїниПрапор БолгаріїПрапор НімеччиниПрапор Польщі

19 травня у м. Кропивницькому в рамках відзначення Дня Європи відбувся фестиваль "Єврофест - 2018", який об’єднав представників національних спільнот області, учнівських та студентських євроклубів, іноземних студентів та гостей фестивалю.

Ковалівський парк перетворився на Європейське містечко, в якому працювали інформаційні куточки, творчі майстерні, ігрові намети, проводилися конкурси, вікторини.

Традиційно у фестивалі взяли участь громадські організації болгарської, вірменської, німецької, польської, ромської національних меншин та Центр розвитку національних культур "Єдина родина". Вони представили цікаві презентації та яскраві концертні номери.

Усміхнені учні та молодь в національних костюмах розповідали учасникам фестивалю про свої країни, їхню історію, цікаві місця, особливості культури. Гостей частували різними смаколиками: вірменські гатата долма, болгарські бринза, плакета, плачинда та манджа, німецька випічка ревелькухен та рогалики, польські пироги.

За запрошенням національних спільнот фестиваль відвідали гості: генеральний консул Польщі у м. Києві пан Томаш Дедерко та болгарський колектив громадської організації "Нашите Хора" м. Дніпро.

Ромський поет Микола Ільїн презентував видання свої книги, поетичні видання та переклади ромською мовою всесвітньовідомих творів "Енеїда" І.Котляревського, "Євгеній Онєгін" та "Казки" С.Пушкіна.

Цього року участь у фестивалі взяли також іноземні студенти, які навчаються в м. Кропивницькому.

Студентки з Узбекистану в строкатих сукнях пригощали національним хлібом з кунжутом та пловом, що виявляється занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Студенти з Єгипту демонстрували єгипетські гроші – паперові купюри з відомими зображеннями Сфінксу та фараонів, священну книгу Коран написану арабською в’язю з права наліво та роздавали бажаючим цікавинку – ім’я, написане арабською мовою.

А ось студентки з Індії показували мистецтво мехенді – розпис тіла хною, що викликало особливу увагу, та розмальовували цікавим дівчаткам долоні і руки етнічними індійськими узорами.

В цей день проводився також фестиваль "Калиновий спів", тому Європейське містечко відвідали українські народні колективи Кіровоградщини та інших областей і показали надзвичайну різноманітність українського народного костюму: від дитячих віночків та стрічок до жупанів поважних козаків.

У фіналі "Єврофесту-2018" відбулося урочисте нагородження учасників і переможців конкурсів, а також активних лідерів та керівників євроклубів, які доклали чимало зусиль для того, щоб День Європи у Кропивницькому став яскравим святом.

Фотозвіт

Партнери програми Послуги БЕСТ-Маркетинга Управління комунікацій з громадськістю Кіроовградської ОДА Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіроовградської ОДА Кіровоградський обласний ЦДЮТ Кіровоградський обласний художній музей Корпус миру США в Україні Молодіжне громадське обєднання центр